اخبار, مقالات

انجمن جهانی تولید فولاد : ایران دهمین فولاد ساز جهان

انجمن جهانی فولاد، کل تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۱۳.۶ میلیون تن اعلام کرد.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی انجمن جهانی تولید فولاد نشان می‌دهد، کل تولید فولاد دنیا در نیمه نخست سال میلادی ۵.۵ درصد کاهش یافته و به ۹۴۹ میلیون تن رسیده است. در نیمه نخست سال قبل ۱۰۰۴ میلیون تن فولاد در دنیا تولید شده بود.

بر اساس این گزارش، کل تولید فولاد ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن (دی ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱) بالغ بر ۱۳.۶ میلیون تن بوده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۰.۸ درصد کاهش داشته است.
کاهش تولید فولاد در آمریکا

بیشتر بخوانید :  برترین تولید کنندگان فولاد در جهان

 

ایران با تولید ۱۳.۶ میلیون تن، دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیا در نیمه نخست ۲۰۲۲ بوده است. چین با تولید ۵۲۶ میلیون تن، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا در این دوره شناخته شده است. با این حال، تولید فولاد چین در این دوره ۶.۵ درصد کاهش داشته است.

هند نیز با تولید ۶۳.۲ میلیون تن و ژاپن با تولید ۴۶ میلیون تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار داشته‌اند.

تولید فولاد آمریکا به عنوان چهارمین تولید کننده فولاد دنیا نیز ۲.۲ درصد کاهش یافته و به ۴۱.۱ میلیون تن رسیده است. روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل به ترتیب رتبه‌های پنجم تا نهم را به خود اختصاص داده‌اند.

به هر حال، صنعت فولاد مسئول تقریباً  از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای است که از بزرگترین عوامل تأثیرگذار در تغییرات آب و هوایی هستند. در چند سال گذشته، راه‌حل‌هایی ارائه شده است و به نظر می‌رسد صنعت فولاد آماده یک تغییر گسترده در سال‌های آینده است.

بیماری همه‌گیر Covid-19 که در حال حاضر در سراسر جهان در جریان است، اقتصاد جهانی را مخدوش کرده است و بهبود اثرات آن شاید سال‌ها به طول بیانجامد و این زمانی است که ما حتی نمی‌دانیم این همه‌گیری چه زمانی فروکش خواهد کرد.

منبع www.mehrnews.com