مقالات

وزن قوطی 40*80

وزن قوطی 40*80 بر اساس فاکتورهای خاصی از جمله ضخامت محصول، طول و عرض آن محاسبه می‌شود. به طور کلی وزن مقاطع و محصولات فولادی تاثیر قابل توجهی روی قیمت نهایی آن‌ها دارد. بنابراین بهتر است که پس از خرید پروفیل وزن آن را با کمک فرمول‌های ساده‌ای که وجود دارد، بدست آورید. این کار کمک می‌کند که از اصل بودن کالای تحویل گرفته شده مطمئن شوید. همچنین در این خصوص می‌توانید از پیش از خرید قوطی پروفیل از کارشناسان فروش لوله و پروفیل مبتکران صبا  کمک بگیرید.

گاهی اوقات دسترسی به جداول وزنی مقاطع فولادی میسر نیست که در این شرایط می‌توان از محاسبه آنلاین وزن پروفیل بهره برد. در این مقاله فرمول محاسبه وزن قوطی در سایزهای مختلف از جمله 40*80 ارائه شده است.

جدول وزن قوطی 40*80

محاسبه وزن قوطی پروفیل در هر سایز و ضخامتی با توجه به کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف از جمله ساختمان‌سازی اهمیت بسیار دارد. این مسئله به ویژه در مورد وزن قوطی‌های 40*80 بسیار مهم است؛ زیرا این ابعاد یکی از رایج‌ترین نوع قوطی پروفیل شمرده می‌شود. به همین دلیل پروفیل‌های 40*80 بر اساس نوع مصرف و کاربردشان در ضخامت‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌گردند.

وزن این نوع قوطی نیز بسته به طول و ضخامت آن متغیر است و در هنگام محاسبه آن باید به این موضوع توجه کنید. وزن قوطی 40*80 در ضخامت‌های متنوع در جدول زیر ارائه شده است:

فرمول محاسبه وزن قوطی 40*80

جدول ارائه شده در بخش قبل برای محاسبه وزن قوطی‌هایی در ضخامت‌های مشخص کاربردی است. اما برای بدست آوردن وزن قوطی‌های پروفیل با ضخامت‌ها یا ابعاد دیگر می‌توان از فرمول زیر استفاده کرد:

وزن هر شاخه قوطی (کیلوگرم) = (چگالی فولاد * طول شاخه * ضخامت * 2 * ( طول+ عرض)) /1000

سه پارامتر اصلی موجود در این فرمول شامل طول، عرض و ضخامت بر حسب میلی‌متر هستند. در صورتی که طول شاخه قوطی را باید بر حسب متر در نظر بگیرید. همچنین چگالی فولاد نیز برای محاسبه وزن قوطی 40*80 برابر با 7.8 کیلوگرم بر سانتی‌متر مکعب است.

طول هر شاخه از قوطی پروفیل 80 در 40 برابر با شش متر است و وزن آن در هر شاخه نیز معادل 23 کیلوگرم است.

قوطی 40*80

وزن شاخه ای قوطی 40*80

مشاهده قیمت و خرید انواع قوطی 40*80

قوطی پروفیل 80 در 40 یکی از پروفیل‌های پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی به حساب می‌آید که استحکام خوبی دارد. این محصولات بر اساس استاندارد DIN 2395 آلمان و جدول اشتال مقاطع فولادی دارای 3.783 کیلوگرم وزن در هر متر این محصول هستند. البته این عدد ممکن است که با توجه به میزان آلیاژ آهن مورد استفاده در ساخت این قوطی‌ها متغیر باشد. اما به یاد داشته باشید که وزن این مقطع فولادی نباید از وزن ارائه شده در جدول اشتال کمتر باشد.

وزن این نوع پروفیل‌ها پیش از تحویل بار به مشتری با استفاده از باسکول‌های بزرگی اندازه‌گیری شده و در بارنامه قید می‌شود. بنابراین شما وزن کالای خریداری شده را می‌توانید با استفاده از فرمول معرفی شده در این مقاله محاسبه کرده و آن را با وزن نوشته شده در بارنامه مقایسه کنید.

بیشتر بخوانید :

قیمت قوطی ۴۰*۸۰ امروز

لوله داربستی چیست ؟موارد مورد استفاده آن چیست ؟

 

کارشناسان ما در شرکت مبتکران صبا آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره انواع مقاطع فولادی و نحوه خرید آن‌ها به شما مشتریان گرامی هستند.

                                            031-36511111